OK, zamknij

Eko-Sort

Zapraszamy

Zużyty sprzęt i elektronarzędzia

bezpłatny odbiór

Skup Baterii i Akumulatorów

Zgłoś się do nas
już dziś!

Odbiór zużytego sprzętu

zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 33 819 01 09

O pewnym radiu, które przestało grać

 Było sobie radio, które przez wiele lat towarzyszyło rodzinie. Informowało o tym, co ważne, umilało święta kolędami, uświetniało rodzinne imprezy przebojami i pomagało ocierać łzy wtedy, kiedy robiło się smutno. Było ważnym elementem rodzinnego życia. Przyszedł jednak dzień, w którym coś się w nim zepsuło. Radio przestało grać i nie można już było mu pomóc. Domownicy pogodzili się z tym, że przyszedł czas na nowe, nie umieli jednak tak po prostu i bezceremonialnie – wyrzucić go na śmietnik…
I mieli rację. Po pierwsze, to niezgodne z przepisami, po wtóre, zupełnie sprzeczne z ideą dbania o środowisko, po trzecie, tak po ludzku, trudno czasem rozstać się ze sprzętem, który towarzyszył nam przez długie lata i wiąże się z wieloma wspomnieniami.

Odbiór zużytego sprzętu

Nie istnieją domy, w których nie pojawiałby się sprzęt, którego trzeba się pozbyć, a czasy wyrzucania do pierwszego lepszego śmietnika szczęśliwie już minęły. Co więc z tym wszystkim zrobić?

Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy utylizujące. Odbiorą wszystko, małe i duże gabaryty, nowsze i te najstarsze, ciężkie i lżejsze. Drugie życie dla zużytych sprzętów bywa różne, czasem udaje się wykorzystać niektóre części, czasem wymagają zniszczenia – zawsze jednak, trzeba zająć się nimi w odpowiedni sposób. Słyszałeś pewnie nie raz o tym, ile czasu rozkłada się w środowisku to, czy tamto, słyszałeś na pewno o szkodach i obiło ci się o uszy coś o związanych z tym karach. A wyspecjalizowane firmy dokładnie wiedzą co zrobić, żeby było dobrze, zgodnie z prawem i bezpiecznie.

Samo się nie wyniesie

Odbiór zużytego sprzętu przez profesjonalistów, to jednak nie tylko ulga w samym fakcie pozbycia się obciążenia. To również wsparcie tam, gdzie za mało rąk lub siły. Bo jeśli mowa o małych i lekkich drobiazgach – to pół biedy, gorzej jeśli trzeba dźwigać coś naprawdę ciężkiego. Kobiety i starsze osoby, miewają z tym problem. Tymczasem, pracownicy firmy utylizującej pukają z uśmiechem do drzwi i sami wynoszą wszystko, co wskaże właściciel. Na życzenie dostarczą stosowne dokumenty o przekazaniu odpadu (KPO) i w odpowiedzialny sposób się nim zajmą. A wszystko dzieje się praktycznie z dnia na dzień – zupełnie odmiennie, niż w przypadku półrocznego oczekiwania na termin zbiórki do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który owszem, przyjmie wszystko, co trzeba z otwartymi ramionami, ale zupełnie nie ułatwi tego zainteresowanym.

Finansowo też do przodu

Odbiór zużytego sprzętu Czechowice-Dziedzice, odbywa się zupełnie bezpłatnie. Znikają również koszty, związane z samodzielnym transportem. Ale to jeszcze nie koniec. Istnieją sprzęty, które nie dość, że zostaną odebrane zupełnie bezpłatnie, to jeszcze właściciel może otrzymać z tego tytułu gratyfikację (i przeznaczyć ją na pyszne lody w kolejną niedzielę!) – tak odbywa się skup komputerów Czechowice-Dziedzice. To zasługa faktu, że części komputerowe są dość wdzięcznym surowcem wtórnym.

Kto by pomyślał!

Materiały pochodzące ze zużytych sprzętów, wykorzystywane są produkcyjnie w zaskakująco szerokim zakresie i właściwie mało co jest bezpowrotnie niszczone. Za sprawą rozbiórki, selekcji i przetwarzania poszczególnych elementów, powstają plomby medyczne, kołpaki samochodowe, a nawet części do kuchennych czajników. Kto wie, w jakiej formie stare, zepsute radio powróci do naszego domu…

blog